Dzień ślubu to jeden z najważniejszych momentów życia każdej kobiety. Najdrobniejszy detal na uroczystości musi być dopracowany a przyszła panna młoda musi zadbać o wiele spraw zaczynając od swojej kreacji ślubnej, której zazwyczaj poświecą się najwięcej czasu po dekoracje sali weselnej czy też jadłospis oraz oprawę muzyczną podczas przyjęcia. Często w takiej sytuacji kobiety zapominają o równie ważnym aspekcie jakim są suknie dla druhen.

Nie bez powodu w komediach romantycznych pokazywane są druhny w nieatrakcyjnych i śmiesznych sukienkach. Czy to wina panny młodej? Niedopilnowania szczegółów? Czy po prostu celowy zabieg żeby przypadkiem druhna nie wyglądała lepiej od najważniejszej osoby tego wieczora panny młodej? Jedno jest pewne nie należy brać tego na poważnie zwłaszcza, że wygląd naszych druhen jest ważną częścią całego przyjęcia.

Druhna to z reguły najlepsza przyjaciółka panny młodej nie pozwólmy na to żeby czuła się źle w dniu dla nas tak istotnym. Sukienki dla druhen muszą współgrać z naszą kreacją, pasować do otoczenia w którym mówimy sakramentalne „tak” wybór więc nie jest prosty. Najlepszą radą dla kobiet, które stoją przed tym wyborem jest zapytanie wprost naszych druhen jak chciałyby wyglądać? Ale uwaga bo usłyszymy przeróżne prepozycje, które niekoniecznie mogą się nam podobać. W takiej sytuacji musimy pójść na kompromis.

Sukienki dla druhny powinny być skromne, delikatne wystrzegajmy się białych i kremowych kreacji żeby nikt nie pomylił druhny z panna młoda bo to byłaby dla nas wielka katastrofa. Najwygodniejszą opcją byłyby sukienki do kolan bez wzorów z dobrego materiału o eleganckim kroju takie rozwiązanie będzie dobrze prezentować się w kościele oraz na przyjęciu weselnym nie krępując ruchów podczas tańca. Nasze druhny muszą wyglądać dobrze bo w końcu one są oprawa całego wesela a my jesteśmy gwiazdą wieczoru.