Kategorie
Motoryzacja

Jak wybrać szkołę jazdy?

szkoła jazdy
W Polsce mamy coraz więcej ośrodków szkoleniowych zajmujących się nauką jazdy. Wybór tego najbardziej nam odpowiadającego jest bardzo trudny. Od tego zależeć będzie, jak szybko zdobędziemy wymagany dokument oraz jak będziemy wspominać czas za kółkiem podczas kursu i oczywiście czego się nauczymy.

Nauka jazdy samochodem jest bardzo trudna i wymagająca od kursanta dużo cierpliwości i samozaparcia. Dlatego bardzo ważny jest dobry wybór ośrodka szkoleniowego. Jak znaleźć dobry ośrodek szkolący kierowców. Szkoły jazdy w stolicy znane są z dużej rzetelności i wykwalifikowanej kadry instruktorów. Jednak najłatwiej jest popytać znajomych, którzy niedawno kończyli takie kursy.

Podczas nauki jazdy bardzo ważna jest postawa instruktora. Podczas kursu spędzimy w samochodzie kilka godzin, więc warto by było, żeby instruktor oprócz tego jest dobrym fachowcem i nauczy nas jeździć, był po prostu sympatycznym człowiekiem.
Następną ważną rzeczą są samochody, jakie posiada szkoła jazdy. Najlepiej by było, żeby były to takie same maszyny, na jakich przyjdzie nam zdawać egzamin.

Warto znaleźć taką szkołę, która proponuje niezobowiązujące uczestnictwo w jednym z wykładów. Pozwoli nam to na zorientowanie się w poziomie, jaki prezentują wykładowcy. Lepiej jest wybrać duży ośrodek z większą ilością samochodów, gdyż łatwiej się będzie umówić na jazdy, a także będzie można mieć do czynienia z różnymi samochodami. Maszyny nawet tej samej marki bardzo różnią się od siebie i pozwoli to nam na zapoznanie się trochę innym ruszaniem, biegami czy hamowaniem.

Nie warto szukać najtańszych ośrodków szkolenia kierowców. Stara zasada mówi, że co tanie to drogie i warto o tym pamiętać. Opinii na temat szkoły jazdy nie warto szukać w internecie, zazwyczaj pisane są przez pracowników ośrodka własnego lub konkurencyjnego, lepiej dopytać znajomych. Bardzo ważne jest czy w opłacie za kurs nie ma jakiś ukrytych kosztów. Warto też sprawdzić w Wydziale Komunikacyjnym, jaka jest zdawalność ośrodka, w którym chcemy zdawać prawo jazdy.