Kategorie
Motoryzacja

Niektóre nowe samochody Tesli pojawiają się bez portów USB, tylko z dziurami

samochód Tesla
Wyobraź sobie, że wydajesz ponad 40 000 USD na nowy samochód – a w niektórych przypadkach ponad 58 000 USD – tylko po to, aby zabrać go do domu bez wszystkich portów USB.

W niektórych przypadkach są tylko otwory, które powinny mieć porty USB. Podobno zdarza się to niektórym właścicielom Tesli, którzy dostali swoje samochody w listopadzie i prawdopodobnie nie jest to zbyt przyjemne.

Nowy raport Electreka wspomina o brakujących portach USBC w nowych modelach Tesli 3 i Y, co według firmy wynika z globalnego niedoboru chipów. W ostatnich dniach sklep został dotknięty licznymi skargami w mediach społecznościowych od nowych właścicieli Tesli, którzy otrzymali towar od 1 listopada. Skala problemu jest jednak niejasna.

Wydaje się, że w samochodach brakuje portu USB na tylnej ścianie konsoli środkowej, chociaż doniesiono również, że port USB na tylnym siedzeniu również jest MIA. Jakby tego było mało, gniazdko zauważa, że ​​właściciele, którzy nie mają portu USB w konsoli środkowej, również nie mogą zainicjować ładowania bezprzewodowego. Jednak Electrek donosi, że samochody w ogóle nie mają portów USB, po prostu nie mają ich wszystkich.

Niektórzy właściciele, których dotyczy problem, zostali powiadomieni o braku portu USB, podczas gdy inni odkryli to sami przy zakupie nowego pojazdu.

„Właśnie dostałem telefon od Tesli w sprawie mojego Y LR. Jutro mam zestaw do odbioru i wygląda na to, że nie ma portu USB zainstalowanego w samochodzie z powodu awarii”, powiedział właściciel Tesli Model Y na Reddit . Dodali: „Wydaje się, że szukam zapewnienia, że ​​samochód jest rzeczywiście gotowy do jazdy i zastanawiam się, czy ktoś dostarczył taki „niedokończony” pojazd”.

W późniejszej aktualizacji właściciele Modelu Y powiedzieli, że ich pojazd nie ma portów USBC w konsoli przedniej i środkowej, ale ma odpowiednie porty na tylnych siedzeniach i USBA w schowku. Jednak ich bezprzewodowa stacja ładująca nie działa. Właściciel powiedział, że ten pierwszy powiedział, że mógłby umówić się na spotkanie serwisowe, aby zainstalować drzwi „miejmy nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

Według Electrek, serwis Tesli poinformował niektórych klientów, których dotyczy problem, że mogą umówić się na spotkanie, gdy części staną się dostępne, co nastąpi w przyszłym miesiącu. Inny właściciel Model Y skontaktował się z pomocą techniczną Tesli i został poinformowany, że aktualizacja i instalacja portu USB będą bezpłatne. Dobrze, ale szkoda, że ​​musisz zapytać.

Jeśli spojrzysz na pełny obraz, to nie koniec świata. W większości przypadków, jeśli nie możesz naładować telefonu w konsoli środkowej lub podczas ładowania bezprzewodowego, możesz skorzystać z innych portów w samochodzie (chociaż może być potrzebny bardzo długi kabel do ładowania). . Jednak zapłaciłeś tak dużo za swój nowy samochód, że nadal nie jest gotowy, gdy nadejdzie, i nawet nie wiesz, czy będziesz musiał zapłacić, aby uzyskać obiecane porty i ładowanie bezprzewodowe.