Kategorie
Perfumy

Lancome przejmuje uprawę róż w Grasse, aby wzmocnić swoje DNA

perfumy Lancome Idole
Lancome jest teraz właścicielem posiadłości rolniczej w Grasse, prowansalskiej kolebce francuskiej perfumerii. Marka chce wykorzystać tę ziemię do rozszerzenia uprawy swoich kultowych róż, a także innych roślin perfumeryjnych, które są symbolem lokalnego rzemieślniczego know-how, takich jak jaśmin czy lawenda.

Nazwana przez Lancome Domaine de la Rose, posiadłość składa się z 9,9 akrów pól uprawianych ekologicznie, wielowiekowych tarasów oraz gorzelni. Ten teren jest uprawiany od około pięciu wieków, a rodzina, która wcześniej była jego właścicielem, jest jednym z pionierów ekologicznej uprawy roślin perfumeryjnych w Grasse. Jak poinformowała Francoise Lehmann (Global Brand President), dzięki tej wyjątkowej posiadłości Lancome stało się właścicielem i producentem ekologicznych róż, które są wykorzystywane w zapachach marki. To stąd pochodzi uwodzicielska i bogata róża, na bazie której powstały jedne z najnowocześniejszych i najbardziej kobiecych perfum Lancome Idole.

Rolnictwo ekologiczne i cel zero odpadów

Lancome ma już ugruntowaną pozycję w regionie dzięki eksploatacji 12-akrowego pola w Valensole, gdzie uprawiane są zastrzeżone i wyłącznie dla francuskiego domu róże, w tym także róża Centifolia, które są wykorzystywane w produktach do pielęgnacji skóry. Marka wykorzystuje również pole w Grasse, na którym uprawia się różę stulistną, jaśmin i lawendę dla swoich zapachów. Te trzy domeny reprezentują łącznie 24,7 akrów i wszystkie korzystają z wyjątkowego położenia geograficznego i wpływów klimatycznych obszaru Grasse.

Nadrzędną ambicją marki jest wykorzystanie wszystkich części krzewu różanego, od kwiatu, przez płatek, po łodygę, a nawet korzeń, w celu opracowania nowych składników aktywnych we wszystkich procesach produkcyjnych z zachowaniem zasady zero odpadów. Podczas gdy róża jest symbolem Lancome, inne kwiaty są wykorzystywane w produktach sygnowanych przez tę firmę. Oprócz istniejących upraw, które dom będzie nadal rozwijać, w tym róż, drzew oliwnych, śliwy, figowców, dalej będą uprawiane emblematyczne rośliny regionu Grasse, takie jak irys, jaśmin, lawenda, gorzka pomarańcza, tuberoza i osmantus, starożytne aromatyczne rośliny, w tym nieśmiertelnik, werbena i lilia madonna, a także ule w duchu ochrony i rozwoju bioróżnorodności.

Połącz się ponownie z autentycznością

Marka należąca do L’Oreal powiedziała również, że to nowe nabycie będzie okazją do przyczynienia się do międzynarodowej promocji unikalnych skarbów regionu Grasse, które zostały sklasyfikowane przez UNESCO jako niematerialne dziedzictwo kulturowe. Lancome jest również chętne do dzielenia się wiedzą na temat róży z odbiorcami wewnętrznymi i zewnętrznymi w duchu uczenia się i poszerzania horyzontów.

W ostatnich latach na obszarze Grasse ponowione zostały inwestycje ze strony różnych graczy z branży perfumeryjnej i kosmetycznej, w tym wiodących domów perfumeryjnych, takich jak Firmenich i Givaudan, oraz marek luksusowych, takich jak Dior, lub jego spółka macierzysta LVMH. Inicjatywy te odpowiadają na oczekiwania konsumentów dotyczące autentyczności, naturalnych składników oraz krótszych, bardziej lokalnych i łatwiej identyfikowalnych łańcuchów dostaw.