Kategorie
Perfumy

Jak odróżnić oryginalne i fałszywe perfumy?

perfumy
Istnieje wiele wątpliwości, jak odróżnić oryginalne designerskie perfumy od perfum fałszywych. Jak już wiemy, na rynku sprzedawanych jest wiele fałszywych markowych perfum. Oczywiście, tanie perfumy możemy łatwo zidentyfikować jako podróbkę lub generyczny zapach po samej cenie.

Więc gdy natkniesz się na sklep sprzedający markowe perfumy poniżej cen normatywnych, nie zadawaj sprzedawcy „sprytnych” pytań, takich jak „Czy to oryginalne perfumy?”. Po prostu uśmiechną się do ciebie, a może skłamią ci prosto w twarz, mówiąc „tak, to oryginał”.

Podrabaiane perfumy mają ten sam wygląd, dotyk i zapach?

W dzisiejszych czasach na rynek wszedł nowy poziom fałszywych perfum projektantów. Perfumy te mają prawie wszystko, czego można nazwać „oryginalnymi perfumami”. Opakowanie, butelka i zapach są prawie bardzo podobne. Ale oczywiście, jeśli należy do kategorii „podróbek”, nigdy nie pokona trwałości zapachu, który mają oryginalne perfumy projektantów. Uważam, że większość miłośników perfum potrafi określić, czy kupione przez nich perfumy są oryginalne, czy fałszywe. Tak więc informacje, którymi zamierzam się tutaj podzielić, to:
Jak my jako konsumenci możemy zidentyfikować sprzedawane perfumy jako oryginalne lub fałszywe:

1. Opakowanie

Błędnie napisali nazwę perfum na pudełku. Jak ekskluzywny dom perfumeryjny może przypadkowo błędnie zapisać własną markę lub produkt? Nie ma mowy! Pamiętaj, designerskie perfumy to przedmioty luksusowe, taki błąd nigdy się nie wydarzy.
Opakowanie nie jest idealne! Oryginalne perfumy powinny mieć plastikowy celofan starannie owinięty wokół pudełka.
A co z perfumami typu „tester”?
Perfumy testery znajdują w oszczędnych opakowaniach (zwykłe białe lub brązowe pudełka lub, bez pudełka, pakowane luzem – mogą być też bez wieczka). Dzięki temu możemy dużo zaoszczędzić na opakowaniu.
Czy to dokładnie ten sam produkt?
Tak, to dokładnie ten sam produkt, ponieważ bez testerów domy projektantów nie mogą promować swoich produktów, dlatego mają 100% gwarancję autentyczności.
Czy są tej samej jakości i zapachu?
Tak, są całkowicie takie same i tego samego koncentratu. Często zapach dojrzewa na skórze dopiero po 30 minutach do 1 godziny.
Dlaczego testery są dostarczane w brązowo-białym pudełku lub bez opakowania?
Jest to ogólnie najtańsze opakowanie w użyciu, produkt nie jest przeznaczony do sprzedaży. Stąd projekt pudełka i naklejki z testerem.
Czy legalnie mogę kupić tester?
Zgodne z prawem Unii Europejskiej obrót produktami typu tester jest nielegalny.

2. Butelki

Zawsze należy spojrzeć na kraj pochodzenia na dole plastikowych naklejek lub pod butelkami (np. Wyprodukowano we Francji, Wyprodukowano w USA). Pamiętaj, że większość fałszywych perfum nie będzie umieszczać kraju pochodzenia. Ale nadal powinieneś być bardzo ostrożny, ci faceci stają się mądrzejsi z dnia na dzień! Niektóre podrabiane perfumy, posiadają również nadruk kraju pochodzenia pod butelkami. Ale nie martw się, wciąż jest wiele sposobów na sprawdzenie, czy perfumy są oryginalne. Kontynuuj czytanie…
Oryginalne perfumy będą miały wysokiej jakości flakon, co można poznać po gładkiej i delikatnej powierzchni, podczas gdy fałszywe perfumy są nieco szorstkie i wyprofilowane. Nazwa marki wydrukowana na butelce jest zwykle wytłoczona i nie można jej łatwo usunąć.
Nasadka oryginalnych perfum powinna dobrze przylegać i pozostać na swoim miejscu, jeśli odwrócisz butelkę do góry nogami. Większość podróbek nasadek perfum nie pasuje dobrze do butelki. Zauważysz to, próbując otworzyć i zamknąć zakrętkę butelki.

3. Zawartość

Niektórzy powiedzą ci, żebyś potrząsnął butelką, aby sprawdzić, czy perfumy są oryginalne. Co właściwie powinniśmy zobaczyć? OK, w przypadku oryginalnych perfum bąbelki, które pojawiają się po potrząśnięciu butelką, powinny zniknąć w ciągu około 10-15 sekund. Jednak bąbelki fałszywych perfum znikną natychmiast po wstrząśnięciu.
Kolor powinien być spójny. Jeśli jesteś zagorzałym fanem niektórych perfum, powinieneś znać ich oryginalny kolor.

4. Zapach

Oryginalne perfumy będą miały 3 warstwy: nuty głowy, nuty serca i nuty bazy. Dlatego możesz powąchać perfumy inaczej, kiedy się je najpierw modlisz, później poczujesz nuty średnie, a na końcu nuty bazowe. Jednak fałszywe perfumy mogą pachnieć znajomo, ale mają płaską, jednowymiarową jakość, jakby brakowało im całej warstwy nut.
Oryginalne perfumy powinny trwać co najmniej 2-3 godziny, gdy je nosisz. Podróbki potrwają tylko mniej niż 1 godzinę.
Oryginalne perfumy powinny trwać dłużej niż 24 godziny po rozpyleniu na papierze (EDP), podczas gdy EDT przynajmniej 24 godziny.
Wniosek:
Coraz trudniej odróżnić perfumy oryginalne od „fałszywych”. Pamiętaj, aby zawsze dokładnie sprawdzić i trzymać się wskazówek zawartych w tym artykule. Mam nadzieję, że dostarczyłem Ci wystarczająco dużo informacji, abyś mógł przetrwać wielką bitwę z fałszywymi perfumami.
Wskazówka: zawsze możesz zaufać sprzedawcom, którzy mają zasady dotyczące zwrotów. Jeśli sprzedają oryginalne perfumy, powinni być pewni zapachu, który sprzedają. Wyobraź sobie tylko fałszywego sprzedawcę perfum, który ma politykę zwrotów… Myślę, że w końcu spędzą większość czasu na wymianie wszystkich sprzedanych perfum.
Jeśli uważasz, że informacje są niewystarczające lub masz jakieś pytania, zawsze możesz skorzystać z Google w Internecie, aby dowiedzieć się więcej. Kto wie, może pewnego dnia zostaniesz ekspertem od perfum.
Ciesz się swoimi perfumami !!