Kategorie
Technika

Google właśnie wprowadził Multisearch

Google
Firma Google ogłosiła dziś wprowadzenie nowej funkcji wielokrotnego wyszukiwania, która pomoże Ci poradzić sobie z tymi szczególnie trudnymi wyszukiwaniami. Wyszukiwanie często może być prostym procesem, ale nie zawsze tak jest, zwłaszcza gdy próbujesz znaleźć coś, na przykład ubrania w innym kolorze lub nowe meble, które pasują do tego, co masz już w domu. Dzięki multisearch Google chce wykorzystać sztuczną inteligencję, aby ułatwić te wyszukiwania (lub przynajmniej wydajniej).

Multisearch to nowa funkcja dostępna w Google Lens, którą można znaleźć w aplikacji Google na Androida i iOS. Wykorzystuje jednocześnie tekst i obrazy, aby pomóc użytkownikom doprecyzować zapytania i zawęzić wyszukiwania, które są zbyt niejasne, używając tylko tekstu lub obrazów. Wygląda na to, że będzie oferować solidne funkcje, chociaż prawdopodobnie z czasem ulegnie poprawie, ponieważ opierają się na sztucznej inteligencji.

Jak korzystać z wielu wyszukiwań w Google Lens

Aby skorzystać z wielu wyszukiwań, najpierw potrzebujesz obrazu czegoś, co chcesz wyszukać. Może to być zrzut ekranu lub zdjęcie, zgodnie z nowym wpisem na blogu w The Keyword. Po wybraniu obrazu, którego chcesz użyć, przesuń palcem w górę, a następnie dotknij „Dodaj do wyszukiwania”. Stamtąd możesz dodać tekst, aby zawęzić wyszukiwanie. Google powiedział Multisearch pozwala użytkownikom dowiedzieć się więcej o czynnikach zwróconych w obliczu wolności lub wyszukiwania wyszukiwania według właściwości kolorów, znaków towarowych lub obrazów „. Niektóre przykłady podane przez Google są dla liczby jest dość przekonujące dla funkcjonalności. Na przykład skrypt zawiera zdjęcie pomarańczowa sukienka i za pomocą wielozadodawczego, aby znaleźć tę samą odzież zieloną lub korzystać z fabryki, aby wyszukać instrukcje dotyczące swojej opieki – wyobrażamy sobie, że poszukiwanie różnych badań może również być przydatne do identyfikacji roślin w pierwszej kolejności.

Chociaż wiele wyszukiwań Może być funkcją przydatnym, jego funkcje mogą być ograniczone na początku na początku. Obecnie jest wprowadzany tylko w beta w Stanach Zjednoczonych tylko w języku angielskim, co oznacza, że ​​większość świata nie będzie mogła korzystać z tej technologii. Google twierdzi również, że wiele wyszukiwań działa najlepiej w przypadku wyszukiwań związanych z zakupami, chociaż z pomocą sztucznej inteligencji prawdopodobnie nie minie dużo czasu, zanim funkcja zostanie włączona dla wszystkich typów wyszukiwania. Firma zastanawiała się, jak może pomóc jej ujednolicony model wielozadaniowości – pozwalający użytkownikom na bardzo szczegółowe wyszukiwanie za pomocą kombinacji obrazów i pytań.