Kategorie
Bez kategorii

Cztery łapy w walce…

szczeniak
Cztery łapy w walce z przedegzaminacyjnym stresem. Studenci lada moment rozpoczną boje z zimową sesją egzaminacyjną.
Zawrotne sumy wydane na kserowanie notatek, nieprzespane noce, zawiłe strategie związane z najdogodniejszym ulokowaniem pomocy naukowych, czy paniczne lęki przed zagadnieniami, które nie zmieściły się w wykładowym skrypcie – na wszystkie te stresujące uroki studenckiego życia warto znaleźć jakieś lekarstwo.

Wielokrotnie dowiedziono już, że postanowienia systematycznej nauki od początku semestru na ogół się nie sprawdzają, można, więc wziąć przykład ze studentów kanadyjskich uniwersytetów i zainicjować na własnej uczelni, otwarcie „pokoju z psiakami”.

Ten rewolucyjny pomysł narodził się na znajdującym się w mieście Halifaks, Dalhousie University. Studenci tej uczelni, nawiązali współpracę z organizacją Therapeutic Paws of Canada, szkolącą psy, by wspierały ludzi w terapiach związanych z problemami psychicznymi i fizycznymi.

TPoC przywiozło na uczelnię kilkanaście psów, które już pierwszego dnia akcji odwiedziło ponad pięciuset studentów. Towarzystwo sympatycznych czworonogów okazało się świetnym sposobem na odstresowanie, nic, więc dziwnego, że podobne inicjatywy organizowane są także na innych uniwersytetach.