Kategorie
Bez kategorii

Brokat w czasie karnawału

Jedna rzecz w modzie nie zmienia się już od wielu lat – brokat używany w czasie karnawału. Brokat to małe drobinki, które przyklejone do powierzchni odbijają światło w wielu kierunkach. Pierwszy brokat powstał już ok. Były to płatki minerału – miki – stosowanego w malowidłach na ścianach jaskiń.

Starożytni Egipcjanie wytwarzali brokat z muszli chrząszczy oraz drobno sproszkowanego malachitu. Współczesny brokat wynalazł, krótko po rozpoczęciu Ii wojny światowej, farmer Henry Ruschmann, który postanowił pociąć fragmenty złomu pozostawianego w okolicach jego farmy. Armii, która rozpylała małe fragmenty przemielonych maszyn, blokując widok samolotom wroga. Firma założona przez Ruschmanna, Meadowbrook kwentions Inc. S istnieje do dziś i jest głównym eksporterem brokatu na świecie. W dzisiejszych czasach brokat produkuje się z tworzywa sztucznego.

Podstawą do jego produkcji są płaskie, wielowarstwowe arkusze tworzywa sztucznego poddanego barwieniu i powleczonego materiałem, który odbija światło, np. Aluminium, dwutlenkiem tytanu lub tlenkami żelaza. Tak przygotowany arkusz tnie się w tysiące drobin, a następnie stosuje jako składnik między innymi niektórych perfum. Wyjątkowo różowa restauracja.

Barbie już od blisko 55 lat, na swoich blond lokach dumnie nosi koronę niekwestionowanej królowej krainy zabawek, a odpowiedzialna za jej produkcję, firma Mattel dokłada wszelkich starań, by plastikowa piękność mogła cieszyć się swoim prestiżowym tytułem jak najdłużej. W realizacji marketingowej misji pomóc ma otwarta kilka tygodni temu w stolicy Tajwanu – Tajpej, restauracja, inspirowana światem popularnej lalki. Kwota 1, miliona dolarów pozwoliła Mattel na stworzenie domku dla lalek w skali makro.