Wykorzystaj bambus w swoim ogródku

0

W temacie: Pielęgnacja Ogrodu, Rośliny i choroby | Opublikowano 06-03-2014

Tagi: ,

bambus

Chcesz wprowadzić do swojego ogrodu odrobinę świeżości i orientalnej nuty? Zależy Ci na tym, aby nadać mu oryginalnego i przyciągającego uwagę uroku? Jeśli tak, to powinieneś zainteresować się uprawą nietypowych i naprawdę urodziwych roślin jakimi są bambusy. Chociaż wydawać by się mogło, że wymagały będą one naprawdę specjalnych warunków, to jak się okazuje, z powodu ich wytrzymałości mogą bez problemu być hodowane także w naszym nie do końca sprzyjającym klimacie.

Bambus to roślina trawiasta, która posiada bardzo specyficzny sposób rozrostu. Na początku pnie się w górę, dopiero w momencie osiągnięcia swojej optymalnej wysokości zaczyna wypuszczać pierwsze łodyżki oraz liście. W zależności od swoich potrzeb oraz wymagań będziesz mógł dobrać rodzaj bambusa, który idealnie Ci odpowiada – liczba gatunków i odmian jest bowiem naprawdę bardzo duża. Niektóre z nich osiągać mogą długość zaledwie trzydziestu centymetrów, natomiast bambusy drzewiaste rozrastać się nawet na sześć metrów. Dzięki pomieszaniu poszczególnych gatunków będziesz mógł osiągnąć naprawdę bardzo ciekawy efekt, chodzi tutaj szczególnie o różnice w odcieniu łodygi (zaczynając od żółtych, poprzez czerwone, czarne, aż do zielonych i pełnych różnokolorowych kropek lub pasków).

Bambusy w swoim ogrodzie będziesz mógł wykorzystać między innymi jako naturalne paliki do podpierania małych drzewek i krzewów (są one bowiem bardzo wytrzymałe i będą potrafiły przetrwać praktycznie w każdych warunkach). Sprawdzą się świetnie także jako dodatek do roślin doniczkowych, skalniaków i większych rabat. Należy jedynie pamiętać, aby miejsca, w których posadziliśmy bambus były odpowiednio nasłonecznione (w półcieniu także będą się rozwijały jednak znacznie wolniej).

Write a comment