Buty sportowe to obuwie, które ma chyba najwięcej miłośników. Dlaczego? Z prostej przyczyny. Trudno o wygodne buty, a o tym rodzaju obuwia nie można powiedzieć inaczej, niż, że jest wygodne. Obuwie sportowe kojarzymy z adidasami, trampkami, czy innymi butami, które najbardziej nadają się do uprawiania sportu. Ale dzisiaj buty sportowe to również baletki, botki. Wszystkie buty, które mają spełniać przede wszystkim funkcje wygody.

Buty mają być wygodne i to jest najważniejsze. Jeśli przy okazji będą dobrze wyglądały, będzie to ich dodatkowa zaleta. Dlaczego buty sportowe uważamy za wygodne, a na przykład buty eleganckie już nie? Burty sportowe wykonywane są z takich materiałów, aby ich główną cechą była wygoda. Nie jest ważne czy będą one wyglądały odpowiednio do każdego stroju, mają nam się sprawiać trudności. Jeśli ktoś porusza się przede wszystkim na piechotę, albo dba o swoje stopy, to inwestuje w obuwie sportowe.

Nawet miłośnicze szpilek, powinni mieć w szafie, chociaż jedną parę wygodnych butów, które będą przydawało się w momentach, w których będzie trzeba udać się gdzieś na pieszo lub zamienić wysokie buty na wygodniejsze, kiedy nogi zmęczą się byciem w szpilkach, przez wiele godzin.