Wybieramy ogrodową fontannę

0

W temacie: Style Ogrodu | Opublikowano 25-06-2014

Tagi: ,

Niegdyś ogród był uznawany za namiastkę raju. Współcześnie to przede wszystkim wizytówka domu. A skoro tak, to warto o tę przestrzeń zadbać we właściwy sposób. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać ogrodową fontannę. 

fontannaWspółcześnie zakupić można rozmaite fontanny ogrodowe. Poszczególne produkty różnią się między sobą przede wszystkim sposobem połączenie ze źródeł wody. Z punktu widzenia każdego użytkownika ważne jest, że aktualnie możliwe jest choćby dobranie kształtu wyrzucanego przez fontannę strumienia wody. Mowa tu o tak zwanej dyszy, z których najpopularniejszymi są kielichowe, trzystopniowe czy też kaskadowe.

Typy fontann

Na współczesnym rynku wyróżnia się trzy typy fontann. Poza artystycznymi, można zakupić takie, które wykonane zostały z betonu. Coraz popularniejszymi są również fontanny z naturalnego kamienia. Modne są też pływające i to właśnie one są idealne dla użytkowników, które posiadają już staw czy oczko wodne.

A może fontanna kąpielowa?

Trzeba przyznać, że fontanny kąpielowe są ciekawym rozwiązaniem zwłaszcza, gdy mowa o gorących upalnych dniach. Są one tak zaprojektowane, aby możliwe było w nich chłodzenie się. Wyposażone są także w specjalne powierzchnie antypoślizgowe, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla użytkowników.

Write a comment