W walce z cholesterolem przydadzą się zioła

0

W temacie: Rośliny i choroby | Opublikowano 22-06-2014

Tagi: ,

Z chorobami często walczymy za pomocą tabletek zapominając przy tym o magicznej sile ziół. Może zatem warto pokusić się właśnie o rozpoczęcie uprawiania takich ziół, które pomogą między innymi w walce z cholesterolem? To naturalny sposób, aby pozbyć się problemów zdrowotnych! 

W walce z cholesterolem nie zawsze trzeba sięgać po leki. Mogą pomóc również zioła. Co więcej, trzeba podkreślić, że ich uprawa jest niezwykle prosta. Moc ziół poznała już niejedna osoba. Do walki z cholesterolem warto przy tym wykorzystać czosnek pospolity, kozieradkę pospolitą i miętę pieprzową. Podpowiadamy, jakie warunki trzeba zapewnić poszczególnym roślinom.

Uprawa czosnku

Trzeba przyznać, że o uprawę czosnku można pokusić się nawet w domowych warunkach. Regularnie przygotowywany i spożywany napar nie tylko wspomoże trawienie, ale również oczyści przewód pokarmowym. Ponadto, naukowcy dowiedli, że czosnek pomaga też w uregulowaniu wagi.

kozieradka-pospolitaCo z kozieradką pospolitą? 

I ta roślina przyda się przy leczeniu cholesterolu. Napary przygotowuje się z nasion, które zawierają substancje obniżające poziom cukru we krwi. Co więcej, dobrze przygotowywane wywary wspomagają również leczenie stawów zapalnych skóry. A warto pamiętać, że wystarczy tylko żyzna gleba. 

Uprawa mięty pieprzowej

Aby uprawiać mięte pieprzową wystarczy zadbać o dobrą glebę. Powinna być ona nie tylko wilgotna, ale również bogata w próchnicę. Podobnie, jak w przypadku czosnku i kozieradki z mięty pieprzowej również należy przygotować odpowiedni wywar.

Write a comment