W jaki sposób przesadzać drzewa?

0

W temacie: Pielęgnacja Ogrodu, Sadzenie | Opublikowano 16-06-2014

Tagi:

Fachowcy nie mają wątpliwości, że rośliny nie lubią być przesadzane. Niestety, w niektórych przypadkach istnieje taka konieczność. Jak poradzić sobie z przesadzeniem drzew, które choćby rosną zbyt gęsto?

 przesadzanie

Zwłaszcza początkujący miłośnicy ogrodów mogą mieć trudności z właściwym zasadzenie drzew. Gdy nie są one właściwie wyeksponowane lub rosną zbyt gęsto pojawia się konieczność ich przesadzenie. Wówczas też pojawia się problem – w jaki sposób zabrać się do tych prac? Wbrew wszystkiemu nie jest to wielki problem, choć trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Samodzielnie czy przy pomocy profesjonalistów?

Nie każdy właściciel ogrodu musi czuć się na siłach, aby przesadzić drzewka. Z punktu widzenia fachowców samodzielnie przesadzać można wyłącznie te drzewa, które w obwodzie mają do 20 cm. W przeciwnym przypadku warto pokusić się o pomoc profesjonalnej firmy ogrodniczej, której pracownicy nie tylko mają doświadczenie w takich pracach, ale również posiadają właściwe narzędzia ogrodnicze.

Przygotowania do prac

Do samodzielnego przesadzania drzew należy przygotowywać się przynajmniej rok przed planowanymi pracami. Jest to ważne z uwagi na fakt, że konieczne jest nie tylko przycięcie korzeni, ale również zapobiegnięcie ich dalszego rozrastania. W tym celu konieczne jest użycie folii. Tak przygotowane drzewa są przygotowane do przesadzania.

Write a comment