Urządzamy ogród na styl wiejski

0

W temacie: Style Ogrodu | Opublikowano 06-03-2014

Tagi: ,

Sposobów na urządzenie ogródka jest sporo – większość z nich wymagała będzie jednak odpowiednich umiejętności, wiedzy oraz doświadczenia. Nowicjuszom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem pragniemy więc polecić o wiele łatwiejsze i mniej skomplikowane rozwiązanie, w postaci wiejskiego ogródka, który nie jest trudny w utrzymaniu, a cieszyć będzie oczy swoją różnorodnością kolorów i bujnością poszczególnych roślin.

Zanim jednak zajmiemy się sadzeniem roślin, powinniśmy się odpowiednio przygotować. Bardzo dobrym pomysłem jest sporządzenie przynajmniej poglądowego projektu terenu, na którym chcemy uprawiać ogródek. Nie zapomnijmy o naniesieniu budynków znajdujących się w pobliżu, wyznaczeniu przewidywalnych ścieżek oraz istniejących już w tym miejscu drzew, czy też krzewów. Następnie powinniśmy się zastanowić jakie rośliny chcielibyśmy umieścić w naszym ogródku – dobrym pomysłem w tym przypadku jest zbadanie stanu i klasy gleby, aby mieć pewność, że wszystkie z nich będziemy w stanie wyhodować.

ogrod-wiejskiPrzechodząc do samej stylistyki wiejskiego ogrodu, to charakteryzował będzie się on swojskim i bardzo swobodnym klimatem. Zamiast wyszukanych i egzotycznych roślin, znajdziemy w nim przede wszystkim kwiaty i te krzewy, które uznano za pospolite lub też bardzo dawno o nich zapomniano, a są one równie piękne i nie sprawiają tak dużych problemów jeśli chodzi o uprawę i pielęgnację. Niewątpliwego uroku ogrodowi zaprojektowanemu na styl wiejski dodawać będą takie szczegóły jak drewniany płotek, czy też ogrodzenie wykonane z ułożonych na sobie kamieni, altany zatopione pośród zieleni, czy też nawet ruina starej stodoły, który zaczyna porastać barwnymi pnączami i kwiatami.

W ogrodzie wiejskim nie możesz także zapomnieć o skalniakach, które będą wspaniale się prezentować, eksponować rośliny i jednocześnie nie będą wcale takie trudne w konstrukcji i utrzymaniu jak może wydawać się na pierwszy rzut oka.

Write a comment