Uprawiamy w ogródku truskawki

0

W temacie: Rośliny i choroby, Sadzenie | Opublikowano 24-06-2014

Tagi: ,

Są czerwone, duże i pyszne. Truskawki, gdyż o nich mowa, kojarzą się nieodłącznie z latem. A skoro tak, to warto wiedzieć, w jaki sposób można cieszyć się nimi we własnym ogródku.

truskawkiPodstawową i ważną informacją, która dotyczy truskawek jest ta, że rosną one dobrze praktycznie na każdym rodzaju gleby. Co więcej, ich uprawa nie jest skomplikowana – nie trzeba mieć wiele czasu, nie trzeba również specjalnie dbać o rosnące truskawki. A skoro tak, to może warto się skusić właśnie na ich uprawę?


Po pierwsze: ziemia

Podstawową kwestią jest przygotowanie ziemi pod uprawę truskawek. Usunięcie chwastów to konieczność. W przypadku pominięcia tego kroku może dojść do sytuacji, w której krzaki truskawek nie będą się rozwijać we właściwy sposób. Ponadto, o czym również trzeba pamiętać, może okazać się, że chwasty pobierać będą z ziemi mikroelementy i składniki odżywcze.

Jak sadzić?

Przy sadzeniu truskawek pamiętać trzeba tylko o odległości. Otóż, powinny być one posadzone w rzędach w rozstawie od 40 do 50 cm. Jeżeli ta kwestia nie zostanie dopilnowana, to może okazać się, że rośliny nie będą prawidłowo się rozwijać. Inaczej mówiąc, owoce wówczas będą nie tylko stosunkowo małe, ale również kwaśne.

Write a comment