Pompy hydroforowe – idealne do ogrodu

0

W temacie: Pielęgnacja Ogrodu, Sprzęt ogrodowy | Opublikowano 15-06-2014

Tagi:

Prace w ogrodzie nieodłącznie łączą się z koniecznością nawadniania gruntu. Jeżeli ogród nie znajduje się tuż przy domu warto zaopatrzyć się w pompę hydroforową. Czym jest to urządzenie? 

pompa-hydroforowaUtrzymanie ogrodu w należytym porządku może być kosztowne. Mowa przede wszystkim o wydatkach, które właściciel musi ponieść tytułem nawadniania ogrodu czy regularnego zraszania trawnika. Właśnie do takich zadań idealnie przyda się pompa hydroforowa. To niewielkie, przenośne urządzenia, za pomocą którego będzie można wykorzystać choćby deszczówkę gromadzoną w beczkach czy sztucznym zbiorniku wodnym.

Tanie i praktyczne urządzenie

Nowoczesne pompy hydroforowe to urządzenia wyposażone choćby w specjalne zabezpieczenie, które chroni produkt przed pracą na sucho. Trzeba też pamiętać, że ich posiadanie eliminuje konieczność noszenia ciężkiej konewki po całym ogrodzie. Dodatkowo pompa hydroforowa to inwestycja na wiele lat.

Oszczędzaj wodę

Woda pitna to cenny zasób, które pozyskanie jest coraz trudniejsze. Używanie wody deszczowej do nawadniania ogrodu świetnie wpisuje się nie tylko w zasady zrównoważonego rozwoju, jak również pozwala na zaoszczędzenie naturalnych zasobów. Taki wybór nie tylko wpływa dobrze na środowisko, ale również na portfel każdego właściciela ogrodu.

Write a comment