Podkaszarka – elektryczna czy może spalinowa?

0

W temacie: Sprzęt ogrodowy | Opublikowano 06-03-2014

Tagi: , ,

podkaszarka-elektrycznaKażdy, kto kiedykolwiek musiał skosić trawnik doskonale wie, że duża kosiarka to wygoda i wydajność pracy. Problem pojawia się jednak w momencie kiedy konieczne jest dostanie się kosiarką w wąskie szczeliny, czy też dokładne wykoszenie trawnika przy skalniku, kwiatowym klombie, ogrodowym murku, wyższym chodniku, czy też ogrodzeniu naszego podwórka. W takim przypadku o wiele wygodniejsza i przynosząca lepsze efekty w pracy może być tańsza alternatywa dla kosiarki, a mianowicie podkasz arka.

Do dyspozycji konsumentów, podobnie jak w przypadku kosiarek będą dostępne dwie podstawowe odmiany tych nietypowych i zaawansowanych technologicznie kos, a mianowicie odmiana napędzana energią elektryczną oraz silnikiem spalinowym. Jeśli nie wiesz jaki rodzaj podkaszarki będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy, mamy nadzieję, że pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości.

podkaszarka-spalinowaElektryczne podkaszarki charakteryzują się przede wszystkim mniejszą mocą, małą masą oraz niskimi cenami, co więcej są bardzo łatwe w użytkowaniu. Przeciętny model posiadać będzie moc oscylującą w okolicach pięciuset watów oraz średnicę cięcia przekraczającą czterdzieści centymetrów (w podkaszarkach za ścinanie trawy odpowiedzialne jest przeważnie nie ostrze, ale plastikowa lub metalowa żyłka). Podkaszarki tego typu będą idealne kiedy zależy Ci jedynie na wykoszeniu trudno dostępnych miejsc na swoim podwórku, o których wspomniano już wcześniej.

W przypadku kiedy masz do skoszenia większe i nietypowe powierzchnie (zagłębienia, rowy melioracyjne, czy też większy fragment łąki) wtedy o wiele lepszym wyborem będzie z pewnością podkaszarka spalinowa, zwana bardzo często kosą. Znajdujące się w nich silniki mają moc przekraczającą 2 KM i czasami wyposażone są już w cienkie ostrze zamiast żyłki. Dzięki temu duża kosa spalinowa poradzi sobie nie tylko z trawą i mocniejszymi chwastami ale także krzewami i cienkimi drzewkami.

Write a comment