Odkurzacz ogrodowy – zastosowanie i rodzaje

0

W temacie: Sprzęt ogrodowy | Opublikowano 06-03-2014

Tagi:

odkurzaczJeżeli jesteś właścicielem sadu lub ogrodu, w którym przeważają drzewa liściaste, zdajesz sobie sprawę jak ogromnym utrapieniem jest grabienie liści w okresie jesieni. Czasami proces ten trzeba powtarzać nawet kilka razy w tygodniu, przez co wprowadza w jeszcze większą frustrację. Na szczęście człowiek w dzisiejszych czasach może korzystać z udogodnień technologicznych – skoro więc podczas sprzątania domu rezygnujemy ze ściereczki i szczotki na rzecz odkurzacza, to dlaczego nie możemy na takiej samej zasadzie zrezygnować z grabi w naszym ogrodzie?

Odkurzacz ogrodowy to niepowtarzalna szansa na naprawdę bardzo szybkie i komfortowe posprzątanie całego ogrodu z liści i to bez zbędnego wysiłku – co więcej wielu osobom praca z odkurzaczem ogrodowym sprawia ogromną frajdę. Jego ogromną zaletą jest to, że poradzi sobie nie tylko ze spadającymi z drzew liśćmi, ale także gałązkami, żołędziami, trawą po koszeniu, a także wszelkimi śmieciami i resztkami, które leżą na naszym tarasie, chodniku, czy też podjeździe.

Odkurzacze ogrodowe działały będą dwojako albo w formie standardowej, zasycając z podłoża elementy, które chcemy usunąć, czy też w formie dmuchawy, która będzie emitowała strumień powietrza i pomoże przedmuchać nam na przykład wszystkie liście na jedną stertę.

Co do rodzajów odkurzaczy ogrodowych ich wybór jest dosyć duży. Trzy podstawowe parametry na jakie powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza optymalnego dla Ciebie, to przede wszystkim moc, waga własna urządzenia oraz oferowana funkcjonalność. Największą moc posiadały będą przeważnie odkurzacze spalinowe – takie z pewnością przydadzą się kiedy konieczne będzie porządkowanie naprawdę bardzo dużych powierzchni. W przypadku przydomowego ogródka wystarczające będą odkurzacze zasilane na prąd. Co do wagi, to przeciętny odkurzacz posiada masę oscylująca w okolicach pięciu kilogramów. Warto wybrać więc model posiadający pasy lub uprzęże umożliwiające przerzucenia odkurzacza przez ramię lub zawieszenie go na plecach.

Co do funkcjonalności odkurzacza ogrodowego to oprócz możliwości zmiany ssania na dmuchanie bardzo przydatna jest funkcja rozdrabniania. Dzięki niej możemy zmniejszyć objętość wchłoniętych liści nawet dziesięciokrotnie!

Write a comment