O sadzeniu drzewek owocowych raz jeszcze

0

W temacie: Sadzenie | Opublikowano 13-06-2014

Tagi: ,

W ogrodzie nie powinno zabraknąć drzewek owocowych. Przy ich sadzeniu pojawia się jedno, zasadnicze pytanie, czyli kiedy sadzić – wiosną czy może jesienią? Każda z tych pór roku ma swoich zwolenników. 

wisnieNiezależnie od wybranej pory roku trzeba pamiętać, że aby drzewka dobrze się rozwijały konieczne jest ich nabycie z pewnego źródła. Specjaliści podkreślają, że najlepiej udać się do szkółki ogrodniczej, zaś przed ostatecznym nabyciem wybranych drzewek dokładnie przejrzeć się im. Otóż, ewentualne złamania czy uszkodzenia mogą wpłynąć na to, jak roślina będzie rozwijała się w ogrodzie.

Jesienne sadzenie

Sadzenie drzewek owocowych jesienią jest zalecane przez wielu specjalistów z uwagi na fakt, że roślina ma dużo czasu na aklimatyzację. Ponieważ do pierwszych wiosennych dni jest dlatego, drzewko może również zregenerować swój system korzeniowy. Inaczej mówiąc, już z nastaniem pierwszych, cieplejszych dni będzie pobierało wodę i sole mineralne, czyli zdrowo się rozrastało.

Wiosenne porządki

W przypadku wiosennego sadzenia drzewek trzeba pamiętać, że roślina ma krótszy okres na aklimatyzację. Z drugiej strony nie trzeba się przejmować tym, że drzewko przemarznie w okresie zimowym. Sadzenie powinno przy tym odbywać się zanim rozpocznie się wegetacja, przyjmuje się że dobrym momentem jest pierwszy tydzień kwietnia.

Write a comment