Najbardziej uniwersalna, nigdy nie wychodząca z mody i pasująca każdej kobiecie – nieśmiertelna „mała czarna”. Każda z nas powinna mieć przynajmniej jedną w swojej szafie.

prawo.głębia.com.pl Przewiewne kolorowe garsonki na lato to najnowszy hit mody
Niewiele osób wie, że jej pomysłodawczynią była słynna Coco Chanel, która w latach dwudziestych XX wieku starała się uprościć kobiecą garderobę. Sukienka wieczorowa o prostym kroju, w kolorze uniwersalnej czerni charakteryzuje się ponadczasową elegancją i jest rozwiązaniem na niemal każdą okazję. Tym bardziej, że łatwo zmienić jej oblicze poprzez wybór odpowiednich dodatków.

Mała czarna powinna idealnie leżeć. W jej wyborze nie możemy zadowalać się półśrodkami. Ma być doskonała w każdym aspekcie. Niemnący się, naturalny materiał zapewnić powinien komfort noszenia. Krój dopasowany do sylwetki ma podkreślać nasze atuty oraz maskować niedoskonałości sylwetki, natomiast styl małej czarnej powinien być ponadczasowy i stonowany. W ten sposób sukienka – baza świetnie sprawdzi się zarówno na biznesową kolację, jak i w charakterze bardziej wieczorowej kreacji.