Lilia biała – kwintesencja piękna w ogrodzie

0

W temacie: Rośliny i choroby | Opublikowano 18-06-2014

Tagi: ,

Wśród rozmaitych roślin i kwiatów, które znajdą się w przydomowych ogrodzie nie można zapomnieć o lilii białej. To roślina, którą sadzić można zarówno wśród kwiatów wyższych, jak i niższych. Jest piękna, biała i intensywnie pachnie. 

biala-liliaLilia biała to kwiat, które świetnie się prezentuje. Z tego też względu nie może go zabraknąć w ogrodzie, który ma uchodzić za piękny i elegancki. Warto przy tym pamiętać, że uprawa lilii białej nie jest skomplikowana. Ten gatunek nie wymaga wielu prac, jak również wody. Z tego też względu warto ją posadzić obok takich roślin jak krwawnik pospolity czy też macierzanka piaskowa.

 

Co z chorobami?

Niestety, tak jak każde roślina, lilia biała jest narażona na liczne choroby. Wśród najgroźniejszych trzeba wskazać na tak zwaną zgniliznę cebul. Gdy bowiem cebulki rośliny zaczynają gnić, roślina szybko obumiera. Podobnie jest w sytuacji, gdy zostaje ona zaatakowana przez poskrzypkę liliową.

Kiedy trzeba zadbać o lilię białą?

Fachowcy nie mają wątpliwości – choć w letnim sezonie lilia nie wymaga wiele uwagi, to zupełnie inaczej jest w trakcie wilgotnej jesieni. Wówczas należy bacznie obserwować roślinę, gdyż na jej liściach i łodygach może pojawić się żółty nalot. To pierwsza oznaka, że konieczne jest sięgnięcie po specjalistyczne środki ochrony roślin. Środkiem, który może pomóc jest choćby grzybobójcze Bravo 500 SC.

Write a comment