Kiedy dokonywać cięcia drzew?

0

W temacie: Pielęgnacja Ogrodu | Opublikowano 20-06-2014

Tagi: ,

Posiadanie w ogródku drzewek owocowych jest związane z koniecznością ich regularnego przycinania. Takie prace najlepiej wykonywać na wiosnę lub w trakcie lata. Wszystko po to, aby drzewkach prawidłowo się rozwijały. 

Wiśnie i czereśnie

Te drzewka owocowe należą do najpopularniejszych. Specjaliści zalecają wykonywać cięcia latem, tuż po dokonaniu zbioru owoców, czyli wówczas, gdy nie są one narażone na choroby. Osoby, które nie zdążą wykonać cięcia do początku sierpnia powinny wstrzymać się z tą pracą do początków września. Trzeba przy tym pamiętać, że specjaliści twierdzą, że najlepszą porą na wykonywanie tych prac jest zawsze połowa lipca i pierwsza połowa sierpnia.

przycinanieCo z jabłoniami?

Również jabłonie są niezwykle popularnymi drzewkami owocowymi. W tym przypadku cięcia należy dokonać w zależności od tego, kiedy drzewko dojrzewa. Przyjmuje się, że na dojrzewających stosunkowo późno można pokusić się o wykonanie tych prac w pierwszych dniach września. To też sprawi, że owoce będą ładnie zarumienione.

Grusze – liczy się wiek

Nieco inaczej jest w przypadku grusz. Tu liczy się przede wszystkim wiek drzewka. Przeprowadzenie zabiegu cięcia jest szczególnie ważne w przypadku młodych drzewek, gdyż w ten sposób można prawidłowo ukształtować ich koronę. W późniejszym okresie zabieg ten przeprowadzany powinien być z umiarem tak, aby chronił roślinę przed szkodnikami

Write a comment