Jak wybrać parasol ogrodowy?

0

W temacie: Sprzęt ogrodowy | Opublikowano 11-06-2014

Tagi: , ,

Podstawową funkcją, jaką pełni parasol ogrodowy jest ochrona przed rozmaitymi warunkami atmosferycznymi i insektami. W jaki sposób zakupić ten produkt, aby móc z niego korzystać przez kilka sezonów? 

ParasolNa współczesnym rynku znaleźć można różnorodne parasole ogrodowe. Poza wachlarzem kolorów trzeba pamiętać, że producenci wykorzystują do ich wykonania różnorakie materiały. Niestety, część z nich jest mało trwała w efekcie czego parasol służy wyłącznie przez jeden sezon. Z tego też względu, przy wybieraniu produktu, trzeba szczególną uwagę zwrócić właśnie na materiał, z jakiego wybrany model został wykonany.

Drewniany czy metalowy?

Z całą pewnością drewniane parasole ogrodowe są bardziej eleganckie, ale taki zakup wymaga od właściciela podjęcia trudu jego konserwacji. Metalowe produkty, choć nie wymagają pielęgnacji, mogą być mało trwałe z uwagi na konstrukcję. Rozważając ten wybór trzeba mieć zatem na względzie ewentualne prace, które będzie trzeba wykonywać przy nabytym modelu.

Wielkość jest ważna

Z punktu widzenia konsumenta ważna jest również wielkość parasola. Uważa się, że powinien być on dostosowany do miejsca, w którym się znajdzie. Warto pamiętać, że inny trzeba będzie wstawić do dużego ogrodu, inny zaś na niewielki balkon. Dodatkowo wybrany parasol powinien też dobrze komponować się z pozostałymi meblami ogrodowymi.

 

Write a comment