Jak konserwować narzędzia ogrodowe?

0

W temacie: Sprzęt ogrodowy | Opublikowano 12-06-2014

Tagi: ,

Tuż po zimie, kiedy planujemy pierwsze prace w ogrodzie, warto zainteresować się stanem narzędzi ogrodowych. Pęknięte, złamane czy zardzewiałe mogą stanowić zagrożenie dla naszego życia, niekiedy zaś nawet życia.

narzedzia-konserwacjaDo najpopularniejszych narzędzi ogrodowych zalicza się te do kopania, cięcia, jak również kosiarki. Regularny przegląd tych artykułów pozwala przede wszystkim na ich konserwację, w efekcie czego można z nich korzystać znacznie dłużej. Od czego zacząć?

Narzędzia do cięcia

To grupa narzędzi, której utrzymanie w należytym stanie jest najprostsze. Ich pielęgnacja polega przede wszystkim na myciu i suszeniu. Zaobserwowaną rdzę w prosty sposób usunąć można za pomocą drobnego papieru ściernego. Dodatkowo można nasmarować odpowiednim preparatem ruchome miejsca połączeń.

Narzędzia do kopania

Niezależnie od tego, jakie narzędzia do kopania można znaleźć w składziku, ich pielęgnacja w pierwszej kolejności opiera się na oczyszczeniu ich z wszystkich zanieczyszczeń. Należy też sprawdzić, czy grabie, motyka czy widły nie są uszkodzone.

Co z kosiarkami?

To urządzenie pozwala w odpowiedni sposób zadbać o trawnik przed domem czy w ogródku. Aby sprawnie działało, konieczne jest przede wszystkim naostrzenie elementów tnących i zabezpieczenie metalowych przed korozją. Dzięki temu kosiarka będzie służyła nam przez wiele lat.

Write a comment