Jagody Goji – uprawiaj na zdrowie!

0

W temacie: Rośliny i choroby | Opublikowano 14-06-2014

Tagi:

Współcześnie jagody Goji są niezwykle popularne. Walory smakowe i przede wszystkim zdrowotne właściwości sprawiają, że w są one nieocenione w kuchni. Co więcej, aby cieszyć się ich smakiem wcale nie trzeba ich kupować – można pokusić się o ich uprawianie. 

jagody-gojiNasz klimat jest odpowiedni do uprawy jagód Goji, choć – co warto wiedzieć – pochodzą one z Azji. Same owoce wyróżniają się wyglądem – mają podłużny kształt i intensywnie czerwony kolor. Ponieważ roślina jest odporna na czynniki atmosferyczne, można ją uprawiać zarówno w domowych warunkach, jak i ogrodzie. Trzeba tylko pamiętać, aby gleba, na której jagody Goji będą uprawiane, była żyzna.

 

Źródło cennych witamin

Z medycznego punktu widzenia udowodniono fakt, że jagody Goji mają właściwości zdrowotne. Otóż, zawierają one nie tylko cenne witaminy, ale również aminokwasy czy składniki mineralne. Co więcej, znaleźć w nich można potas, żelazo i wapń.

Niewymagająca roślina

Uprawa jagód Goji nie wiąże się z wieloma pracami. Przede wszystkim rośliny tej nie trzeba zbyt często podlewać. Co więcej, nie trzeba też jej podcinać czy szczególnie dbać o liści. Jednym problemem może być czas – owoce nie pojawiają się od razu.

Write a comment