A może tunel foliowy?

0

W temacie: Sprzęt ogrodowy | Opublikowano 21-06-2014

Tagi: ,

W ogrodzie może również znaleźć się tunel foliowy. Takie rozwiązanie jest praktyczne, gdyż właśnie dzięki niemu przez dłuższy okres w roku można cieszyć się zdrowymi warzywami. Co można uprawiać właśnie pod folią? 

tunel-foliowyZ punktu widzenia wszystkich zainteresowanych osób, które posiadają ogródek i zastanawiają się nad zakupem foliowego tunelu, jest fakt, że taki produkt pozwala na rozpoczęcie wysiewu już w drugiej połowie roku. Oznacza to, że uprawiać warzywa można nie tylko szybciej, ale również dłużej. To zdecydowanie rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie dnia właśnie bez warzyw.

Ile to kosztuje?

Nabycie tunelu foliowego nie musi być kosztowne. Wszystko zależy od tego, czy właściciel ogrodu będzie w stanie postawić go samodzielnie. Jeżeli nie, to z kieszeni będzie trzeba wyłożyć przynajmniej 3000 złotych. Tyle właśnie kosztuje zakup konstrukcji i folii.

Co i kiedy siać?

W tunelu foliowym uprawiać można praktycznie wszystkie warzywa. Mowa tu o ogórkach, pomidorach, papryce czy sałacie. Co ważne, prace rozpocząć można już pod koniec marca lub na początku kwietnia – wszystko zależy wyłącznie od aury. Warto jednak pamiętać, że tunel foliowy pozwala na rozpoczęcie wysiewów o około 3 tygodnie wcześniej niż w przypadku uprawy w tradycyjnym ogródku.

Write a comment