A może ogródek działkowy?

0

W temacie: Style Ogrodu | Opublikowano 23-06-2014

Tagi:

Nie każdy może pochwalić się pięknym ogródkiem. Osoby, które chciałyby cieszyć się zieloną przestrzenią, mogą zainwestować w ogródek działkowy. W jaki sposób można taki nabyć? 

ogrodki-działkowe

Podstawowym problemem jest znalezienie odpowiedniej działki. Trzeba pamiętać, że działkowcy to pewna hermetyczna grupa osób. Ogłoszenia o sprzedaży działek nie pojawiają się bynajmniej na łamach lokalnych gazetach. Z tego też względu konieczne jest udanie się do Zarządu Ogródków. To właśnie tam uzyskać można najszybciej odpowiedź na pytanie, czy i które działki są zostały wystawione na sprzedaż.

Formalne problemy

Z punktu widzenia wszystkich zainteresowanych zakupem osób ważne jest, że podpisanie umowy to nie zakup nieruchomości. Mowa tu wyłącznie o użytkowaniu danej przestrzeni ziemi. A skoro tak, to zawierana umowa dotyczy wyłącznie sprzedaży praw własności ruchomości – nasadzeń, urządzeń czy obiektów, które znajdują się na danej działce.

Zakup to opłaty

Nabycie ogródka działkowego może nastąpić tylko po uprzednim otrzymaniu stosownej zgody od Polskiego Związku Działkowców. Inaczej mówiąc, podpisanie umowy wiąże się z faktem, że osoba nabywająca wstępuje w poczet członków Związku i z tego też tytułu jest zobowiązana uiszczać między innymi opłaty wpisowe.

Write a comment